Facebook

Staging vs. Projektowanie

Czy Home Staging jest tym samym co urządzanie czy projektowanie wnętrz?

Home Staging różni się bardzo istotnie od urządzania czy też projektowania wnętrz.

Dużo nowych klientów pyta nas już na początku, czy urządzimy/zaprojektujemy ich mieszkanie do sprzedaży lub wynajmu, czy narysujemy im plan, czy mogą sami wyszukać sobie meble, lub użyć kilku ze swoich własnych zasobów.

To bardzo miłe z ich strony -

lecz Home Staging różni się bardzo istotnie od urządzania wnętrz.

Home Staging to inscenizacja - dająca poprzez kilka wybranych mebli i akcesoriów każdemu pomieszczeniu znaczenie, tak aby od początku było rozpoznawalne jaką funkcję ono będzie kiedyś spełniać. Do tego nie trzeba nakrywać stołów talerzami z serwetką, lub nalewać do wanny farbowanej wody...

Home Stager neutralizują gust właścicieli i nie kierują się ich stylem czy tez upodobaniami. zmieniają nieruchomość z osobistej przystani na neutralny produkt do sprzedaży.

Home Stager mają tylko określony budżet i często jedynie kilka dni, aby wyciągnąć z danej nieruchomości cały potencjał. Home Stager redukują wyposażenie, jak już starzejące się meble i osobiste pamiątki etc.

Home Steger używają na przykład w sypialni i w kuchni tak zwane „dummies”. W kuchni gdzie nie ma żadnej zabudowy, stawia się kuchnie z tektury jako wypełnienie. Wygląda ona jak prawdziwa kuchnia, ma też te same wymiary, ale nią nie jest. Tak samo łóżko wygląda jak łóżko ale nim nie jest.

Profesjonalni Home Stager maja dostęp do własnego zbioru aktualnych mebli, tak aby w bardzo krótkim czasie przeprowadzić Staging w danym obiekcie, w którym sprzedawca raczej nie chce pierw czekać ośmiu tygodni nim jakaś sofa będzie dostępna.

Potencjalny klient ogląda dziś około 15-20 nieruchomości, które miedzy sobą porównuje, aby znaleźć tą która najbardziej odpowiada jego wymaganiom.

Jeśli lokalizacja i zakres cenowy z grubsza pasuje, to o finalnej decyzji decyduje tylko uczucie: Tu chcę mieszkać, to jest ten dom / to mieszkanie które muszę mieć! Ta decyzja często podejmowana jest już w pierwszych minutach wizyty.

Oznacza to, że nieruchomość od pierwszego dnia na rynku, nie jest już tylko domem, ale teraz również produktem, który ma konkurować z ofertą lokalnego rynku nieruchomości.

Recommend
  • Facebook
  • Google Plus
  • Pinterest
Share
Tagged in