Facebook

Mała kuchnia?

10 wskazówek aby stała się naprawdę duża

1. JASNE ODCIENIE

To nie zawsze musi być biały - wszystkie jasne kolory jak krem lub pastelowe odcienie sprawiają optyczne powiększenie, zwłaszcza jeśli zabudowa i ściany są w tej samej gamie kolorystycznej.

2. Powierzchnie w połysku

Błyszczące powierzchnie odbijają otaczające pomieszczenie i wydaje się ono nam dużo większe. Ponadto w niektórych materiałach (lakier) łatwiej jest utrzymać front w czystości.

3. Fronty bez uchwytów

Szerokie szuflady i szafki bez uchwytów zapewniają każdemu nie tylko mnóstwo miejsca do przechowywania, ale i jednocześnie schludny wygląd.

4. Wpuszczany zlew i płyta

Wpuszczane elementy jak płyta na równi z blatem i zlew podwieszany pozwolą bardziej optymalnie wykorzystać przestrzeń blatu jednocześnie poprawiając jego efekt wizualny.

5. Wykorzystać wysokość

W ciasnych kuchniach należny wykorzystać kompletną wysokość pomieszczenia. Półki do sufitu stwarzają dużo dodatkowego miejsca, pozostawiając nadal wystarczającą ilość miejsca do gotowania. Wąskie wysokie cargo zmieści się do najmniejszej luki pozostawiając miejsce na 1000 drobiazgów.

6. Szafki narożne

Specjalne wyposażenia szafek narożnych zapewniają dodatkowe i łatwo osiągalne miejsce. Systemów jest kilka i należy je dobrać w oparciu o przeznaczenie szafki. Czasem warto również skusić się na zamontowanie oświetlenia wewnątrz.

7. Wyspy kuchenne

Wyspę można dostawić jednym bokiem do ściany - to też możliwość zaoszczędzenia miejsca. Ponadto można użyć jednej strony jako bar śniadaniowy, i zrezygnować ze stołu. Należy jednak pamiętać, że wymagane minimum wokół wyspy (do poruszania się i pracy) to 80cm.

8. Okap sufitowy

Okap ukryty w suficie daje dużo większą swobodę przy gotowaniu w kuchni, a pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Aby odległość do pieca nie była zbyt duża, sufit może być w tym miejscu o kilka centymetrów obniżony.

9. Oświetlenie

Dobre oświetlenie w kuchni nie tylko jest niezbędne dla wygodnej pracy, ale również pozwoli nam uzyskać pozorną głębie w małym pomieszczeniu. Należy pamiętać aby dobrać odpowiednią barwę światła (niestety nie zawsze okap daje nam wybór).

10. Kompaktowe użądzenia do zabudowy

Wiele urządzeń do zabudowy jest dostępnych w kompaktowej wersji która da się zabudować nawet, na wysokości oczu bez zastawiania cennego blatu. Tak np. mikrofalówka czy ekspres do kawy może stać się bardzo stylowym i barowym elementem naszej kuchni.

Recommend
  • Facebook
  • Google Plus
  • Pinterest
Share